DGT 2011 Helsinki - Tallinn
S menším zpožedním přináším přehled přednášek a seminářů z DGT 2011 (Digitraining Plus), což se seminář pořadaný italskou společností Mediasalles, která se kromě již 8. edice DGT, věnuje hlavně statistikám a vývoji digitalizace v Evropě. Na stránkách společnsoti nalezenete prezentace z posledních DGT a hlavně množství dat a statistik, souhrnně vydaných v materiálu European Cinema Yearbook . Nebo se můžete přihlásit k elektronickému odebíraní publikace European CInema Journal.
8. ročník DGT se uskutečnil v Helsinkách s jednou nocí v Tallinu. Sešlo se zde na 50 profesionálů z celé Evropy. Převládali provozovatelé kin, kteří zde diskutovali a předávali si informace a zkušenosti s provozováním kin hlavně v oblasti digitalizace a s ní spojenou změnou v dramaturgii a celkovém konceptu provozování kin.
Největším tématem tentokrát nebyla samotná technologie digitalizace jako předloni, ani finanční aspekty digitalizace jako loni, ale hlavně dramaturgie digitálního kina, nový obsah, nové formy distribuce, nové způsoby marketignu. Velmi zajímavé byly přispěvky kinařů, kteří již mají digitalizaci za sebou a hledají možnosti, jak digitální technologii na 100% využít.
Velmi zajímavou prezentaci hlavně co se týka alternativního obsahu a jeho distribuce do kin měla nizozemská distributorka Marieke Jonker z Amstel FIlmu, jejíž prezentace zatím v seznamu chybí, ale měl bych jí co nejdříve obdržet.
Zde tedy seznam prezentací s krátkými komentáři, na co se zaměřit:
Zahajovací řeč měl Harri Ahokas, předseda Finské filmové asociace, který hovořil obecně o tématech kurzu a pak o základních aspektech digitalizace a filmového průmyslu ve FInsku ZDE.
Tero Koistinen, předesda Asociace distributorů a Asociace provozovatelů kin, hovořil o postupu digitalizace v jednotlivých zemích EU ve srovnání s Finskem ZDE.
Elisabetta Brunella, generální - geniální sekretář společnosti Mediasalles, prezentovala statistiky digitalizace evropských kin, které rozhodně doporučuji alespoň prolétnout. ZDE.
John Graham a David Monk z EDCF (European Digial Cinema Forum) hovořili o této organizaci, která sdružuje profesionály z oblasti digitálního kin a hlavně o volně dostupných publikacích a článcích, zaměřených na jednotlivké části digitálního řetězce. Prezentace ZDE. Publikace ZDE, ZDE a ZDE.
O způsobu distribuce digitálního obsahu hovořila představitelka společnosti SmartJog s krásným jménem Mélodie Hoppenot ZDE.
Elise Brand představila technologické fórum pro sdílení informací a problémů s digitalním kinem, neboť tak jako ve většině neanglicky mluvících zemí, je velký problém s angličtinou, ve které je většina hlavních informačních zdrojů. ZDE.
Michael Karagosian z MKPE prezentoval současné a budoucí trendy v technologiích a financování digitalizace ZDE.
Emmanule Joly z Media programu, prezentoval tento program a jeho činnost ZDE.
Till Cussmann představil aktivity společnosti FTT ZDE.
Jenni Ukkonen představila kompletní rekonstrukci a digitalizaci kina Tapiola ZDE.
Jan Petersen z Nordisk Filmu prezentoval výhody spolupráce multiplexového řetězce s velkým integrátorem ZDE.
Ron Sterk představil nizozemský model digitalizace včetně VPF ZDE.
Steve Perrin prezentoval možnosti použití VPF modelu ZDE.
Nicola Grispello popisoval model digitalizace v Itálii ZDE.
Bernard Collard prezentoval novinky společnosti XpanD ZDE.
- Pro psaní komentářů se přihlašte